Sterowanie inteligentnym domem – wystarczy…
zegarek!

Mężczyzna trzymający w ręce smartphone obsługuje aplikację do sterowania inteligentnym domem

Inteligentny dom to coraz bardziej popularny sposób na ułatwienie sobie codziennych obowiązków i zwiększenie bezpieczeństwa w domu. W artykule przedstawiamy 4 popularne sposoby na kontrolowanie urządzeń: za pomocą smartfonu, pilota, poleceń głosowych oraz przycisków scen. Dzięki temu będzie można wybrać sposób obsługi, który będzie najdogodniejszy i będzie można cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie niesie ze sobą inteligentny dom.

1. Obsługa Smart Home za pomocą smartfonu

Obsługa za pomocą smartfonu to obecnie najpopularniejszy sposób kontrolowania urządzeń inteligentnego domu. Wszystko, co potrzebne, to odpowiednia aplikacja i połączenie z siecią Wi-Fi. Aplikacja zazwyczaj udostępnia wirtualny panel, w którym możesz w łatwy sposób zarządzać poszczególnymi urządzeniami. Można włączać i wyłączać światło, regulować temperaturę, czy też sprawdzać stan naładowania robotów sprzątających. Poza tym wiele aplikacji umożliwia również automatyzację domu, dzięki czemu można wdrożyć reguły, które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Kontrolowanie inteligentnego domu za pomocą smartfonu jest bardzo wygodne, ponieważ telefon zazwyczaj ma się go przy sobie i można szybko reagować na zmiany zachodzące w domu.

2. Bądź SMART! Obsługa Smart Home przez smartwatch

Obsługa Smart Home za pomocą pilota to popularny sposób kontrolowania urządzeń inteligentnego domu. Ale czy wiesz, że możesz sterować inteligentnym domem także za pomocą zegarka?

W zależności od modelu, do dyspozycji mamy różne funkcje. Z poziomu smartwatcha włączymy muzykę i zmienimy jej głośność czy zaciągniemy roletę. Bardziej zaawansowane modele pozwolą nam nie tylko zmienić wybrzmiewającą w głośnikach piosenkę, zamknąć lub otworzyć zamek, ale też regulować moc ściemniacza czy nawet wybrać kolor światła.
Gdy w swoim smartwatchu włączysz opcję monitorowania snu i połączysz go ze sterowaniem Smart Home, inteligentny dom pomoże Ci utrzymać sen i zaoszczędzić na rachunkach: gdy zegarek wykryje, że śpisz, Smart Home wyłączy telewizor i zgasi światło!

3. Obsługa Smart Home za pomocą poleceń głosowych

Obsługa Smart Home za pomocą poleceń głosowych to coraz popularniejszy sposób kontrolowania urządzeń inteligentnego domu. Wszystko, co potrzebne, to specjalny asystent głosowy, taki jak Alexa czy Google Assistant, oraz odpowiednie urządzenia kompatybilne z asystentem. Aby skorzystać z tej metody obsługi, wystarczy wydać polecenie głosowe, np. Alexa, włącz światło w salonie, a asystent wykona polecenie. Asystenci głosowi umożliwiają również automatyzację domu, dzięki czemu można ustawić sceny lub reguły, które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Obsługa jest bardzo wygodna, ponieważ nie trzeba niczego dotykać ani nawet szukać smartfona, aby zarządzać urządzeniami. Wystarczy, że wyda się polecenie głosowe, a asystent zadba o resztę.

4. Obsługa Smart Home za pomocą przycisku scen

Obsługa Smart Home za pomocą przycisku scen to również popularny sposób kontrolowania urządzeń inteligentnego domu. Przycisk scen, np. Pilot scen 4 kanałowy Czarny szklany Zigbee TUYA to specjalny pilot, który umożliwia uruchomienie kilku urządzeń jednocześnie, w określonym ustawieniu. Na przykład, można ustawić przycisk scen Wyjście z domu, który wyłączy światło, zamknie drzwi oraz uruchomi system alarmowy. Albo np. przycisk scen Goście, który rozjaśni pokój, włączy muzykę i uruchomi ekspres do kawy.

Gdy w inteligentnym domu masz do dyspozycji wiele urządzeń, możesz skorzystać z zaawansowanego pilota, np. Pilot przycisk scen ZigBee 4 kanały 12 scen – 4 guziki tego pilota pozwalają na wymyślenie aż dwunastu scen!

Dzięki przyciskom scen można szybko i wygodnie uruchamiać określone ustawienia bez konieczności konfigurowania każdego urządzenia osobno. Przyciski scen są szczególnie przydatne, jeśli ma się wiele urządzeń w domu i chce się mieć szybki dostęp do najczęściej używanych zestawów poleceń.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Smart.

Dodaj komentarz