Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Inteligentne gniazdka


Inteligentne gniazdka to drobne urządzenia, które podłączone do kontaktu zapewniają automatyzację sprzętów podpiętych pod sieć elektryczną. Takowe gniazdka współpracują z aplikacjami typu Tuya lub Smart Life. Przy pomocy wybranej aplikacji wtyczkę podłączamy do sieci wi-fi. Gniazdka posiadają cały szereg atutów, zaczynając od mobilnego sterowania funkcją włącz/wyłącz, przez harmonogram działania wtyczki, aż do możliwości pomiaru zużycia energii elektrycznej. Kolejna warta zaznaczenia funkcja to inteligentne sceny, czyli automatyzacje zachowań gniazdka. Pozwalają one na przykład wyłączyć wtyczkę, gdy tylko czujnik ruchu wykryje ruch. Rewolucyjne gniazdka posłużą także do zdalnego obniżania napięcia sieci, kiedy używamy instalacji fotowoltaicznej.

Inteligentne gniazdka

Mówiąc o najpopularniejszych problemach, które rozwiązuje gniazdko, od razu nasuwa się lokalizacja włącznika światła. Jeśli notorycznie musisz wstawać z kanapy bądź sięgać za szafę, by wyłączyć źródło światła, inteligentne gniazdko jest właśnie dla Ciebie. Mniej popularnym, lecz bardzo pragmatycznym zastosowaniem gniazdka jest włączanie bojlera, czy chociażby świateł oświetlających drogę przed domem. Urządzenie pomoże także śledzić zużycie prądu - niezależnie czy chodzi o klimatyzator czy o urządzenia kuchenne, na przykład termomix. Specjalny watomierz mierzy, które z urządzeń pobiera jaką ilość energii. Może dzięki temu zdecydujesz się wyłączyć czasem klimatyzator bądź komputer. Kolejnym rozsądnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie wyżej wspomnianego harmonogramu działania. Za jego pomocą ustalisz w jakich dokładnie godzinach Twoje urządzenia będą pobierać prąd.

Inteligentne gniazdka Tuya

Tuya Smart jest darmową aplikacją, którą pobierzesz na urządzenie z Androidem, tak samo jak i na telefon z iOS. Apkę stosuje się do sterowania sprzętami smart home, można więc porównać jej działanie do pilota. Tuya Smart zalicza się do aplikacji Internet of Things. Co to właściwie oznacza? IoT to funkcja pozwalająca gromadzić dane w chmurze, dzięki wykorzystaniu aplikacji analitycznych i sztucznej inteligencji. Mówiąc prościej, Internet of Things pozwala nam na inteligentne zarządzanie wieloma urządzeniami smart home jednocześnie, a aplikacja Tuya to miejsce, w którym się to odbywa. Tuya to szybka łączność niezależnie jakie systemy preferujesz, bowiem apka jest zgodna z Google Assistant, IFTTT i Amazon Alexa. Zalety systemu Tuya Smart to: - Bezpieczeństwo - Łatwość obsługi - Oszczędność - Komfort użytkowania dzięki harmonogramom