Wyświetlanie wszystkich wyników: 8


Czujnik obecności jest niczym innym, jak urządzeniem służącym do wykrywania różnego rodzaju ruchu. Czujnik ruchu może wykorzystywać fale ultradźwiękowe, ewentualnie podczerwień lub mikrofale. Zwykle czujniki ruchu działają inicjując alarm włamaniowy, bądź regulując oświetlenie w przypadku wykrycia ruchu. W poszczególne czujniki wyposaży Cię inteligentny dom sklep.

Czujnik obecności - Precyzja i bezpieczeństwo

Detektor ruchu to sprzęt stworzony w celach poprawy Twojego bezpieczeństwa i wybór nastawiony na oszczędność. Urządzenie szanując Twój czas automatycznie włączy lub wyłączy źródło światła w mgnieniu oka, gdy tylko wejdziesz lub wyjdziesz z pokoju, bądź domu. Urządzenie działa 24h/7 i może powiadomić Cię o ewentualnych włamaniach, lub niepożądanych gościach w Twoim miejscu zamieszkania. Czujnik wysyła wiązki fal promieniowania elektromagnetycznego z nadajnika, a następnie odbiera je przez odbiornik, mierząc amplitudę i położenie obiektu. To działanie opiera się na efekcie Dopplera, dzięki któremu czujnik potrafi wykryć ruch nawet za powierzchniami szklanymi czy plastikowymi, co jest niewątpliwą zaletą tej technologii. Detektory ruchu łączą się z komunikacją wi-fi lub z bramką sieciową Zigbee. Plusem pierwszego rozwiązania jest brak konieczności montażu dodatkowych urządzeń, niższe ceny oraz niekiedy większa ilość dodatkowych funkcji w aplikacji. Dla odmiany, ze specjalistyczną bramką sieciową Zigbee nie zapchamy sieci wi-fi, a urządzenia będą reagować jeszcze szybciej. Bramka pozwala także na niższe zużycie energii, działać będzie gdy zabraknie połączenia wi-fi w domu, a dzięki topologii mesh każde urządzenie podłączone do stałego zasilania wzmacnia nadawany sygnał.

Czujnik ruchu do domu - Kontrola w Twoim domu

Bezpieczeństwo twojego domu to kwestia priorytetowa. Czujnik ruchu posiada możliwość regulacji czułości wykrywania, co pozwoli na wykrywanie ruchu tylko w konkretnych, określonych przez użytkownika sytuacjach. Urządzenie perfekcyjnie sprawdzi się nie tylko wewnątrz Twojego domu, ale również w garażu, na zewnątrz, w hotelu czy w holu. Czujniki tak naprawdę nie wymagają nawet dodatkowego zasilacza. Wybrane czujniki mają konkretne sposoby montażu, lecz każdy z nich zajmie Ci maksymalnie kilka chwil. Możesz podłączyć swój czujnik bezpośrednio pod zasilanie 230V i włożyć w otwór halogenowy, na czym kończy się cała filozofia związana z montażem. Kolejny rodzaj czujnika wystarczy przykleić na dowolnej płaskiej powierzchni, a inny połączyć z będącym w zestawie zasilaczem. Czyż nie wydaje się to użyteczny i banalny w obsłudze sprzęt?