Wyświetlanie wszystkich wyników: 3


Bezpieczeństwo i wygoda to dwa słowa, które najlepiej określają inteligentne czujniki stanu drzwi i okien. Urządzenia z tej linii mówią nam w jakim stanie znajdują się nasze drzwi tudzież okna. Inteligentne czujniki stanu drzwi i okien informują nas o ich otwarciu bądź zamknięciu.

Czujniki otwarcia drzwi wi-fi

Czujnik stanu drzwi ZigBee TUYA działają dzięki technologii ZigBee. Czujniki pobierają znikomą ilość prądu, poza tym są wyposażone w naprawdę bezawaryjne i długowieczne baterie. Interfejs w aplikacji mobilnej pozwala zarządzać działaniem czujników z poziomu telefonu komórkowego. Do działania czujnika stanu otwarcia drzwi i okien wymagana jest centralka/bramka do zakupu również na onvehome.pl. Kupujący mają do wyboru bramkę LAN oraz bramkę bezprzewodową. Czujniki pozwalają użytkownikowi zautomatyzować niektóre z procesów, dla przykładu załączenie sygnalizacji alarmowej lub oświetlenia na podstawie detekcji otwarcia. Czujnik umożliwia detekcję otwarcia za pomocą kontraktonu. Są to niewielkie urządzenia, które monitorują nieautoryzowane otwarcia skrzydła drzwi bądź okna. W przypadku wystąpienia takiego nieautoryzowanego otwarcia urządzenie natychmiastowo powiadamia nas o tym fakcie poprzez aplikację mobilną. Jednak użycie czujników nie musi sprowadzać się wyłącznie do włamań. Pragmatycznym zastosowaniem czujnika może być wyłączenie oświetlenia po każdorazowym zamknięciu drzwi pomieszczenia. Działanie czujnikom zapewnia dedykowana centralka alarmowa. Nie potrzebujesz prowadzić przewodów, ponieważ wszystko odbywa się za pomocą fal radiowych.

Czujniki otwarcia drzwi z powiadomieniem

Czujnik zalania działa na podobnej zasadzie co czujniki ruchu, jednak wykrywa on wycieki wody. Jego zadaniem jest tamowanie dopływów wody. Czujnik można zamontować w domu, bezpośrednio na podłodze, na ścianie, wtedy detekcja odbywa się za pomocą sondy. Kontrola zmiany rezystancji pozwala na dłuższe użytkowanie. Rezystancja to nic innego jak wielkość oporu na przepływ prądu w obwodzie elektrycznym. Żywotność na jednym komplecie baterii to maksymalnie 5 lat w trybie czuwania, przy 2 powiadomieniach miesięcznie to rok krócej. Kiedy już połączymy nasz czujnik z zaworem może on zamknąć dopływ wody i zapobiec zalaniu mieszkania, a co za tym idzie niebezpieczeństwu i olbrzymim kosztom. Czujnik powiadomi nas również o poziomie wody w basenie czy jacuzzi. Automatyzacja procesów jeszcze nigdy nie była tak prosta. Dopływ wody lub innych mediów sterowanych tradycyjnym zaworem kulowym z dźwignią zautomatyzujesz nawet jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z hydrauliką.