Wyświetlanie wszystkich wyników: 5


Zalane mieszkanie, nieoczekiwane wycieki wody? Z czujnikiem zalania wodą Zigbee te problemy mogą stać się przeszłością. Działający z aplikacjami Tuya lub SmartLife czujnik to pewne rozwiązanie, wpływające bezpośrednio na twoje bezpieczeństwo i komfort życia. Czujnik sprawdzi się w każdym miejscu, gdzie kanalizacja doprowadza wodę, a także tam, gdzie potrzebujesz skontrolować jej poziom w konkretnym zbiorniku, na przykład w basenie. Ostrzeżenia w przypadku zalania to alarmy dźwiękowe oraz powiadomienia wysyłane bezpośrednio na telefon na dedykowaną aplikację. Inteligentne czujniki zapewniają Ci pełną ochronę, niezależnie czy kupujesz je z troski o swój nowy dom, czy z obawy przed wiekowymi instalacjami w starszym mieszkaniu.

Czujniki zalania wi-fi - bezpieczne mieszkanie

Jeśli zastanawiasz się nad wyposażeniem swojego mieszkania w czujnik zalania wi-fi, pamiętaj że może uchronić on dorobek Twojego życia przed zalaniem bądź zniszczeniem. Kanalizacja i armatura potrafi płatać figle i uprzykrzyć życie w najmniej spodziewanym momencie. Często wykorzystywanym i jednym z głównych zastosowań czujników jest automatyzacja procesów. Chodzi tutaj głównie o profilaktyczne zastosowanie pewnych funkcji w przypadku ewentualnego zalania. Bowiem bezpośrednio po wykryciu wody czujnik może zatrzymać jej dopływ. Takie połączenie z zaworem to mądre i rozsądne rozwiązanie, które zabezpiecza nas także w sytuacjach, gdy nie możemy od razu wrócić do domu by skontrolować wyciek. Czujnik zadziała również jako miarka poziomu wody np w basenie lub jacuzzi. Poza tym bez problemu można ustawić automatyzację procesów dotyczącą dopływu wody lub innych mediów sterowanych tradycyjnym zaworem kulowym z dźwignią. Decydując się na zakup czujki, w zestawie otrzymujemy również instrukcję obsługi oraz specjalne taśmy montażowe. Do działania urządzenia potrzebna nam jest centralka, w którą można się wyposażyć w naszym sklepie. Mamy w zasadzie dwie opcje do wyboru, bramkę LAN oraz bramkę bezprzewodową. Bazujące na najwyższej jakości bramki sieciowe Zigbee to produkt nie tylko dla gadżeciarzy. Każda z dostępnych centralek pozwala na łączność w standardzie wi-fi, wi-fi i bluetooth, bądź nawet wi-fi, bluetooth i IR, czyli popularną podczerwień. MultiCentralka/bramka Bluetooth Zigbee 3.0 IR to najbardziej zaawansowany produkt, który pozwala operować na wyżej wymienionych 3 standardach komunikacji.

Czujniki zalania Zigbee - niezastąpiona ochrona

Czujnik Zigbee posiada naprawdę mocną baterię. Inwestycja w ten sprzęt to co najmniej 4 lata działania, a w przypadku gdy omijają nas awarie i wycieki wody żywotność dochodzi nawet do 5 lat użytkowania. Czujnik może być ustawiony na podłodze, lub zamocowany na ścianie i działać na zasadzie sondy. Warto dodać, że aplikacja Tuya lub SmartLife zbiera dane z Twojego mieszkania, dzięki czemu łatwiej ustalić dokładną godzinę ewentualnej usterki.